W okolicznościowej homilii Bp. Przybylski odniósł się do prawdziwych wartości w życiu człowieka, które dają nadzieję i dają człowiekowi pokój. We współczesnym świecie nie brakuje dóbr takich jak: najmodniejsza odzież, najnowocześniejsza elektronika, liczne restauracje, ale chęć posiadania tego wszystkiego nie daje ludziom prawdziwego szczęścia.

Szczególnie dzieci i młodzi ludzie potrzebują prawdziwego drogowskazu, modlitwy. W uroczystościach wraz z władzami miasta i powiatu udział wzięły udział poczty sztandarowe, członkowie zespołów ludowych oraz stowarzyszenia kół gospodyń wiejskich.

Udział w uroczystościach jest ważnym wydarzeniem dla katolików, samo źródełko to wyjątkowe miejsce skupienia i modlitwy. Uroczystość przyciągnęła także wiernych, pełniących posługę w rożnych wspólnotach.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by wydarzenie zostało odpowiednio przygotowane. Po Mszy Świętej poświęcono oczywiście zioła i kwiaty. To stały element uroczystości w Dolinie Objawienia.