Prelegenci opowiadali m.in. o studiach zakonnych w klasztorze oo. Reformatów i kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła. Matka Generalna zgromadzenia opowiadała o losach rodziny Kierocińskich w czasie II wojny światowej. Koło Przyjaciół Poezji działające przy Uniwersytecie III Wieku przedstawiło biografię Czcigodnej Sługi Bożej przez pryzmat obrazów i poezji.
Życie i działalność Matki Teresy Kierocińskiej ukazuje też w muzeum poświęcona jej wystawa czasowa. Już w kwietniu podczas specjalnego spotkania na Uniwersytecie III Wieku zaprezentowano „Pieśń o mojej Matce”- prelekcję poświęconą pamięci Matki Teresy Janiny Kierocińskiej.
Prezentacja powstała na podstawie tomiku poezji siostry Hilarii Szałygi, której wiersze przybliżyły uczestnikom spotkania postać Matki Teresy. W sobotę w godzinach popołudniowych z udziałem władz Wielunia i Sosnowca w Kino-Teatrze „Syrena” odbyła się uroczysta gala i koncert, podczas których wręczono kolejne medale Caritas in Ministrare.
Tym razem trafiły one do: Małgorzaty Czapli, Andrzeja Chowisa, Zakonu Sióstr Bernardynek w Wieluniu, Agnieszki Sępoch-Ożyńskiej i Ks. Biskupa Jana Wątroby.
Komitet Organizacyjny Dni Matki Teresy Kierocińskiej postanowił uczcić w wyjątkowy sposób.
Zlecono napisanie pieśni o Matce Zagłębia artyście, który ma doświadczenie w tworzeniu utworów o świętych. Marcin Styczeń, bo o nim mowa, to pieśniarz, kompozytor i autor tekstów. I tak powstała pieśń zatytułowana „Oczami dziecka". To autorska kompozycja Marcina Stycznia do słów Szymona Babuchowskiego.
Jej premierowe wykonanie miało miejsce w kinie wspólnie z Chórem Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu oraz Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu z towarzyszeniem Zespołu Muzyki Dawnej pod batutą Jakuba Jurdzińskiego.